چگونه سریع‌تر وزن و سایز خود را کم کنیم؟

چرا بعضی ها خیلی کند وزن و سایز کم می‌کنند و بعضی بسیار سریع؟

قبل از اینکه به طور دقیق به این سوال پاسخ دهم. موضوع مهمی را عنوان می‌کنم که شما را به درک کامل‌تری از قانون حاکم بر جهان هستی می‌رساند. همان قانونی که در بدن ما و رفتار و واکنش تک تک سلول‌ها هم برقرار است. پس درک این قانون آنقدر اهمیت دارد، که بتوانیم بخشی از روند کاهش سایز و وزن را به خوبی متوجه شویم.

قانون حاکم بر جهان هستی وتک تک سلول‌های بدن:

ما به این دنیا نیامده ایم تا وارد مسابقه ای تمام نشدنی با دیگران شویم. زیرا همه ما به یک اندازه توانایی خلق اندام دلخواه مان را داریم. همه ما به یک اندازه به اندام ایده آل، سلول‌های سالم و منبع ثروت ها، نعمت ها، ایده های خلاقانه و فرصت های تمام نشدنی و… وصل هستیم.

جهانی که وارد آن شده ایم، مثل یک رستوران بزرگ و تجملی است که همه نوع غذا، نوشیدنی و تنقلات در آن وجود دارد. و همه ما به یک اندازه به تمام آن غذاها و نوشیدنی ها دسترسی داریم.

بنابراین، همانگونه که در این باره، علاقه‌ای به امتحان کردن غذاهای مورد علاقه دیگران نداریم، مثلا ما علاقه‌ای به امتحان کردن طعم کرم، سوسک ، هشت پای زنده یا مغز میمون نداریم. در حالیکه ممکن است در بخشی از این رستوران بزرگ عده‌ای با لذت در حال استفاده از این غذاها باشند. همانگونه که نگران تمام شدن غذاها نیستیم، همانگونه که نمی خواهیم به شیوه دیگران قاشق و چنگال به دست بگیریم، همانگونه که می‌خواهیم غذاهای دلخواه‌مان را به شیوه خودمان بخوریم و از این لحظات لذت ببریم، همین رفتار را نیز باید در زندگی واقعی‌مان و ماجراهایی که وارد آن می‌شویم وهمینطور مسیر تناسب انداممان اجرا کنیم.

چگونه سریع‌تر خوش اندام شویم؟

یکی از تله‌هایی که ما را در مسیر اهداف مان متوقف می‌کند، مقایسه نتایج‌مان با نتایج دیگران است. زیرا ما قدرت تشخیص دقیق درباره مسیری که آن افراد پیموده‌اند، باورهایی که ساخته‌اند، قدم هایی که برداشته اند و مسیر تکاملی‌ای که پیموده‌اند و مدت زمانی که صرف طی شدن این تکامل نموده‌اند، نداریم.

برایتان با مثال این موضوع را بیشتر باز می‌کنم ، ما نمی‌دانیم که فردی که در مدت ۵۰ روز ١٠ کیلو گرم کاهش وزن و ١٢ سانتیمتر کاهش سایز داشته است، از قبل چه باورهایی در ذهن داشته آیا باور داشته که من به راحتی وزن و سایز کم میکنم !

یا باور داشته وقتی من همراهی در مسیر خوش‌اندامی داشته باشم، به راحتی این مسیر را طی می‌کنم و از آنجایی که در این دوره این امکان فراهم شده، اکنون ایشان وزن و سایز خوبی کم کردند.یا این باور را ایجاد کرده که روند طبیعی والهی بدن من اینگونه است که وقتی رفتار دوستانه‌ای با بدنم داشته باشم، خیلی راحت و سریع چربی‌ها و مواد زاید از بدن من خارج می‌شوند و باورهایی این چنینی که نامحدود هستند و گنجاندن تمام این مثالها در یک مقاله امکان پذیر نیست.

چرا نباید نتایج خود را با دیگران مقایسه کنیم؟

همینطور در مورد فردی که ۴ کیلوگرم کاهش سایز و وزن داشته است  نمی دانیم چه باوری در ذهنش نقش بسته که در طی این مدت توانسته این نتیجه را بگیرد.

ما نمی دانیم آن فرد چه باورهایی از قبل داشته و چه باورهایی ایجاد نموده‌است.

ما نمی دانیم آن افرادی که هشت کیلوگرم از وزنشان را در مدت کوتاهی کم کرده‌اند، چه ورودی‌هایی را به ذهنشان راه داده‌اند آیا متعهدانه در طی این مدت فایل‌های دوره خوش اندام را گوش داده اند و یا چه مراقبت های ذهنی ای داشته اند!

آیا هر روز با احساس خوب و مواردی که آموزش دیده‌اند، روزشان را شروع کردند.

آیا هر بار خود را در آینه دیدند با ایمان می‌دانستند به زودی یک اندام زیبا و ژورنالی و‌چهره ای به مراتب شاداب تر و جوانتر خواهند دید. یا هر بار جلوی آینه چشمشان به برجستگی های بدنشان  افتاده، خود را سرزنش کردند. آیا تمام ورودی‌های تحریک کننده مثل آموزش آشپزی و کیک پزی و … قطع کردند یا همچنان در این شبکه ها حضور دارند و ذهنشان هر روز با تصاویر و فیلم‌های تحریک کننده و طعم و‌ بوی مواد غذایی بمباران می‌شود.

اشتباه مقایسه در چیست؟

ما از ریشه هایی که آرام آرام در وجود آن افراد شکل گرفته، شیوه هایی که آن ریشه‌ها تقویت شده و زمانی که صرف رشد آن ریشه‌ها و سپس به ثمر رسیدن این میوه ها شده، نداریم.

ما حتی نمی توانیم آن ریشه‌ها را ببینیم. در نتیجه فقط میوه هایی را می‌بینیم که حاصل یک پروسه تکاملی نامرئی است و به جای  اینکه پروسه تکاملی آنها را با پروسه ای که خودمان در آن هستیم، مقایسه نماییم، شروع به مقایسه میوه ها و نتایج آنها را با نتایج مان می کنیم. ( چرا ایشون ١٠ کیلو من ٢ کیلو ، چرا ایشون ١٠ سانت کاهش سایز و من ۴ سانت ) به همین دلیل ناامید می شویم.

ما هرگز قادر به شناسایی باورها و فرکانس‌های دیگران نیستیم. در بهترین حالت، از روی نتایج شان و گاه رفتارشان، می توانیم باورهای آنها را شناسایی کنیم.

اما درباره خودمان همه چیز متفاوت است. ما می دانیم که چه باورهایی داریم. می دانیم در حال توجه به چه موضوعاتی هستیم و ذهن مان را در معرض چه ورودی هایی قرار داده ایم.

ما قادر به شناسایی فرکانس های خودمان هستیم و این برای ما کافی است. ما قادر به تغییر آن فرکانس ها به وسیله تغییر ورودی های ذهن مان هستیم و این برای ما عالی است.

قدم اول برای سرعت بخشیدن به روند کاهش وزن وسایز:

پس در قدم اول، “دیگران” را از معادله زندگی مان حذف کنیم و فقط باورها، فرکانس ها و کانون توجه خودمان را در این معادله قرار دهیم و بس!

وقتی تصمیم می‌گیریم اینگونه مسیر خوش‌اندامی و حتی موفقیت را طی کنیم، دیگر تمام مسیر خوش‌اندامی و آموزش‌ها برای ما لذت بخش می‌شود و از نوشیدن جرعه جرعه آب تا نفس کشیدن تا خوردن بستنی مورد علاقه، از همه اینها لذت می‌بریم و در حالیکه در حال ساخت باورهای قدرتمند کننده هستیم ، نتایج آن را در اندام،چهره و سازوکار بدنمان به وضوح میبینیم.

خوش‌اندام شدن بسیار سریع:

همانگونه که غذا خوردن در یک رستوران شیک و‌ مجلل زمانی بسیار لذت بخش می‌شود؛ که تمام تمرکز ما بر روی غذای سفارشی خودمان و نحوه چنگال به دست گرفتن خودمان باشد، مسیر خوش اندام شدن هم بسیار زیباتر و لذت بخش تر و چه بسا سریعتر می‌شود. وقتی که «دیگران» را کنار می‌گذاریم و تمام توجه و‌تمرکزمان را به هدف و‌برنامه‌های خود معطوف می‌کنیم.

بنابراین مهم ترین و تنها عاملی که باعث می‌شود، روند کاهش سایز و وزن شما خیلی کند باشد یک یا چندین باور ریشه ای در ذهن شماست، نه قرص های هورمونی نه داروهای افسردگی ونه مشکلات جسمی همانند کم کاری تیرویید و… نمیتواند مانع متناسب شدن شما باشد چرا که افراد زیادی در سرتا سر دنیا و همینطور در میان شرکت کنندگان دوره خوش اندام هستند که با وجود مصرف داروهایی همچون کورتون و داروهای تیرویید و… باز هم با سرعت بسیار مناسبی کاهش وزن وسایز را تجربه کردند. در نتیجه فقط کافیست با یک تعهد محکم فارغ شویم از مقایسه خود با دیگران و مسیر خوش اندامی را که فقط وفقط به من وباورهای من مربوط است ، طی کنیم. وبعد از مدت کوتاهی نتایج این تصمیم جدید را در زندگی و اندام خود ببینیم.

اگر برای تجربه زندگی زیباتر و خوش‌اندام شدن آماده شده‌ای ،همین امروز به خودت تعهد بده که به مدت یک ماه این سبک و‌سیاق جدیدزندگی را تجربه کنی، یعنی یک ماه قضاوت دیگران برای تو مهم نباشد.

تعهد:

یک ماه اندام، سلامتی ، چهره خودت را بپذیری و‌با دیگران مقایسه نکنی، یک ماه به هر حرفی فقط لبخند بزنی و‌بگذری و تمام توجه ذهنت بر روی اهداف و برنامه های خودت باشد، همین الان تعهدت را اینجا بنویس و بعد از ماه تجربه ات را با ما به اشتراک بگذار.من مشتاقانه منتظر خواندن تعهد و نظرات ونتایج شما عزیزان هستم.

4.3/5 - (18 امتیاز)

مقالات مرتبط

اشتراک
مرا مطلع کن وقتی
guest
11 دیدگاه
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه
نیلوفر
نیلوفر
4 سال قبل

سلام خانم مرادی جان
مثل همیشه عالی و کامل
واقعا ممنون عزیزم
لقمه هایی که میخورم اون اثری رو در بدن من میزاره که من اجازه میدم
کسی میتونه توی زندگیم تاثیر بزاره که من خواسته یا ناخواسته بهش اجازه داده باشم
اگر در ذهنم در مورد هر موضوع و جنبه ای از زندگیم ارامش ندارم مقصر منم که تاثیر دادم بهش و نه هیچ کس دیگه.
من نیلوفری هستم که هر لحظه تو این دوره و هر ثانیه به خودم عاشق تر شدم
هر ثانیه که میگذره قلبم مملو از عشقی الهی اول به خدا و بعد به خودم هست
من نیلوفر عاشق متعهد میشم
که اون تاثیری که میخام رو از اطرافم بگیرم
کسی اجازه ورود به حریم امن من رو نداره این منم که حاکم زندگی و افکار خودم هستم.
ایمان صد در صدی دارم که پایان یک ماهه تعهدم در اینجا قبل از هر نتیجه ای یک ادم مسئول باشم در همه جوانب.
قطعا خداوند من رو اینجور بیشتر دوست داره
من قول میدم بعد از یک ماه ادم مسئول و متعهدی باشم که تعیین کننده ی تاثیرات اطرافیان بر زندگیم باشم.

معصومه
معصومه
3 سال قبل
در پاسخ به  نیلوفر

منکه با دوره خوش اندام خیلی سریع وزن کم کردم ?????

مهسا
مهسا
4 سال قبل

سلام خانم مرادی عزیز.
اول از همه ممنون از اینکه بدون هیچ چشمداشتی تجربیات تون رو در اختیار ما میذارید.
خواستم بگم تغییرات من و شروع موفقیت هام درست از زمانی بود که پذیرفتم من صد در صد مسئول شرایط زندگیم هستم و نه هیچ کس دیگه. هر اتفاقی توی زندگی من میفته تنها و تنها نتیجه باورها و فرکانس های خودمه.
هر کسی که به این باور برسه میتونه شرایط زندگیش رو تغییر بده و به تمام خواسته هاش برسه

سمیرا
4 سال قبل

متناسب شدن حق ماست ?
مادر هر شرایطی باشیم میتوانیم به شرایطی که میخواهیم برسیم.این روند طبیعیه جهانه که همه چیز رو به خوبی باشه.
وقتی دست ما بریده میشه بلافاصله روند ترمیم بدن شروع میشه پس این طبیعیه که بدن ما هم خودش رو اصلاح کنه.ولی متاسفانه ما خودمون جلوگیری میکنیم .
با تصمیم گرفتن ما به خوش اندامی نمیرسیم؛تا الان بارها تصمیم گرفته ایم مقداری از وزن خودمون رو کم کنیم و از روش های مختلفی اقدام کردیم ولی به نتیجه نرسید .
اگر صدبار دیگر هم تصمیم بگیریم کاهش وزن داشته باشیم و از هر روشی استفاده کنیم بازم‌موفق نمیشیم ،چون ما تصمیم نگرفتیم که چاق بشیم و الان با تصمیم بخوایم لاغر بشیم .
ما خود به خود اضافه وزن پیدا کردیم و باید از روشی کاملا خود به خودی کاهش وزن پیدا کنیم .
این‌کاهش وزن ماندگار‌خواهد بود همانطور که سالهاست اضافه وزن ماندگار بوده ?.
ما فقط از روش ذهنی هست که برای بدن خودمون تصمیم نمیگیریم که خوش اندام بشه .در روش ذهنی ما فرمولهای چاق کننده ذهن رو تغییر میدیم وجسم خود به خود کاهش وزن پیدا میکنه .
هیچ یک از ما به یاد نداریم که به چه روشی چاق شدیم ،از چه تاریخی،با انجام چه کارهایی و یا تصمیمی برای چاق شدن نگرفتیم ولی چاق شدیم .
افرادی که در دوره خوش اندام شرکت کردند هم واقعا نمیدونن چه کاری انجام دادن و خوش اندام شدن .
پس برای داشتن اندامی زیبا باید ذهن متناسبی داشت .

ممنون از طراحی دوره پرثمرتون خانم مرادی عزیز?

نیلوفر
نیلوفر
4 سال قبل

اعداد موقعیت سوز یا موقعیت ساز

شاید با خوندن این تیتر ذهن تون بره سراغ اعداد جادویی و سمبل های ریاضی و علوم ماورا الطبیعه.
ولی هدف ما اینجا زندگی عادی مونه و اعدادی که ما بهشون نیرو میدیم که بسته به تفکر ما و نیرویی که از فکر ما سرچشمه میگیره این اعداد موقعیت ساز یا موقعیت سوز میشن.
به این مثال توجه کنید:
شما میرید رانندگی یاد بگیرید موقع امتحان ایین نامه، کتاب رو انقدرررر خوندید که به قولی خوردین? امتحان قبول میشید و میرید برای ازمون شهر.
بار اول که رد شدید میگید افسرها نذر دارن که بار اول رد کنند?
بار دوم که رد شدین میگید افسره باهام لج کرده? بار سوم که رد شدید علاوه بر ذکر خیر پشت سر افسر?نجواها میاد تو ذهنت که فلانی تو توی تمام عمرت انقدر خنگ نبودی الان چرا اینجوری شدی؟؟
بار چهارم که رد شدی میفهمی که ایراد نه از افسر که از ذهن توئه.ولی یک فشاری روی دوشت حس میکنی.
بار پنجم که رد شدی نه ذکر خیری پشت افسره نه به نیروی ذهنت اعتقاد داری فقط تو میمونی و منگنه ای که هر لحظه بازوهاش داره فشرده تر میشه.تو داری له میشی. تو داری خرد میشی اما نه از امتحان شهر یا سختگیری افسر بلکه از اعداد.
بله اعداد.
اعدادی که تو بهشون نیرو دادی
تو ازشون غول ساختی
و گرنه ۵ با ۶ چه فرقی داره؟؟
اولین بار با ششمین بار چه فرقی داره؟ بین عدد ۱ و ۶ چه نیرویی هست که هیچ ریاضی دانی کشف نکرده؟
چه چیزی این اعداد رو تبدیل کرده به اعداد موقعیت سوز؟
شما.
بله خود خود شما.
شما با نیروی ذهن تون این اعداد رو بزرگ کردید، بزرگ کردید و به جای تمرکز روی رانندگی تبدیلش کردید به اعداد موقعیت سوز.
شما با هر باری که پیش افسر رانندگی میکنید ماهرتر و مسلط تر میشید.
اصلا زمانی که خودتون راننده شدید و پشت ماشین خودتون به تنهایی نشستید کسی ازتون نمی پرسه: چند بار امتحان دادی تا قبول بشی؟ شما با پیش فرض ذهن تون که من اگر چند بار رد بشم پیش اشنایانم سرافکنده میشم و پیش فلانی نمیتونم کلاس بزارم به اعداد قدرت دادید. به نحوی که اون جلسه ششم امتحانی که میتونست از شما یک راننده حرفه ای بسازه براتون تبدیل به کابوس شد.
و به همین راحتی فرصت های طلایی مون توسط اعداد موقعیت سوز از بین میرن
اعداد بسیار معمولی که ما اونا رو قدرتمند کردیم و موقعیت سوز شدن .
تو این تالار گفتمان من زیاد دیدم دوستانی که میپرسن
چند ماه طول میکشه لاغر بشیم؟ این دوستی که رونمایی شد چقدر زمان برد ساختن اندام دلخواه ش؟ و از این مدل سوالات.اگر تو این دوره که ما یاد میگیریم اندام مون رو با قدرت ذهن زیباسازی کنیم بیایم خودمون رو بزاریم تو منگنه اعداد، جز اینکه فرصت رشد و ساختن رو از خودمون بگیریم ایا چیز دیگه ای عایدمون میشه؟؟
منگنه هایی مثل اینکه
چرا فلانی تو ۴۵ روز Nکیلو کم کرد ولی من Nتا کمتر؟؟
چرا شکم فلانی جمع تر شد تا شکم من ؟؟
من به همه فامیل و اشنا گفتم دارم تو ۹۰ روز لاغر میشم اگه کم نکنم خیلی بی عرضه م?
اگه بقیه بفهمن مثل فلانی N مدت کم نکردم چی میشه؟؟
به این ترتیب اعداد وزن ،اعداد سایز ،اعداد وزن و سایز دیگران، اعداد روز و ماه خودمون، اعداد روز و ماه دیگران و…. رو تبدیل میکنیم به اعداد موقعیت سوز.در حالی که فقط کافیه با ذهن مون در صلح باشیم و اجازه بدیم در نهایت ارامش کار حقیقی شو بکنه و ما رو به کمال مون برسونه
اون وقته که اعداد موقعیت سوز تبدیل میشن به اعداد موقعیت ساز . به همین راحتی.

حالا خودتون با خودتون منصف باشید که چقدر از این اعداد موقعیت ساز رو تبدیل کردید به اعداد موقعیت سوز؟؟؟

maryam.mirshekar
4 سال قبل
در پاسخ به  نیلوفر

نیلوفر جون تعبیر زیبایی دارید?

معصومه
معصومه
3 سال قبل

خانم مرادی عزیز با این نوشته تون منو بردین به سه سال پیش که دوره رو شرکت کرده بودم
کسی از شرکت من تو دوره اطلاع نداشت خودمم رها بودم غز قضاوت و مقایسه چون کلی راه رو دیده بودم تجربه کرده بود برای کاهش وزن راستشو بخوایین اوایل شرکت تو دوره هم فقط وفقط برای افزایش اطلاعاتم از جسمم و ذهنم مشتاقانه فایل ها رو گوش میکردم
اما وقتی نتایج ظهور کرد معجزه برام اتفاق افتاد تا عمر دارم مدیون شما و دوره خوش اندامم ?????

مهسا
3 سال قبل

بهترین مقایسه، مقایسه خودمون با گذشته خودمون هست که مفید. کارساز هست
مثل همیشه بسیار عالی و قابل درک بود.
ممنون

ستایش
ستایش
3 سال قبل

سلام مطلب بسیار مفیدی بود ، این دقیقا همون اشتباهی هست که ممکنه بارها و بارها گرفتارش بشیم و در دام مقایسه خودمون بیفتیم، و من باور دارم با تغییر باورها میشه خیلی زود نتایج عالی کسب کرد، اتفاقی که برای خود من در دوره خوش اندام افتاد..

ویرایش در 3 سال قبل توسط ستایش